Akademia Młodego Mechanika. Wizyta w Garwolinie - wśród gości m.in. Miko Marczyk

Paweł Piątek
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nie tylko finały, którym od wielu lat kibicuje publiczność Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. To projekt edukacyjny, dzięki któremu przez cały rok młodzi mechanicy i ich nauczyciele zdobywają wiedzę, otrzymują wsparcie organizatorów wydarzenia oraz spotykają się na szkoleniach.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nie tylko finały, którym od wielu lat kibicuje publiczność Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. To projekt edukacyjny, dzięki któremu przez cały rok młodzi mechanicy i ich nauczyciele zdobywają wiedzę, otrzymują wsparcie organizatorów wydarzenia oraz spotykają się na szkoleniach. Materiały prasowe
Uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkali się w Garwolinie. Szkolenia, integracja i plan kolejnej edycji to główne tematy spotkania.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nie tylko finały, którym od wielu lat kibicuje publiczność Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. To projekt edukacyjny, dzięki któremu przez cały rok młodzi mechanicy i ich nauczyciele zdobywają wiedzę, otrzymują wsparcie organizatorów wydarzenia oraz spotykają się na szkoleniach.

Działania w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie kończą się wraz z ich finałami. Akademia Młodego Mechanika na bieżąco dostarcza obecnym, i przyszłym uczestnikom, materiały edukacyjne. Nie do przecenienia są także bezpośrednie spotkania z organizatorami i ambasadorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a także ekspertami reprezentującymi partnerów przedsięwzięcia. Szkolenia, rozmowy czy wymiana doświadczeń to niepowtarzalna okazja, by w praktyce zapoznać się z najciekawszymi obszarami branży motoryzacyjnej.

Jedno ze spotkań, organizowanych przez Akademię Młodego Mechanika, odbyło się 30 listopada 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, które gościło, także uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez gości specjalnych. Z uczniami spotkał się Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

O rajdy samochodowe i rolę mechanika w zespołach rajdowych uczniowie mogli zapytać ambasadora marki PLATINUM ORLEN OIL Miko Marczyka, który podczas ostatniej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników łączył się z ich uczestnikami online. Miko Marczyk w sezonie 2019 został najmłodszym w historii Rajdowym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej. W 2021 uzyskał m.in. tytuły Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej RSMP oraz II Vice Mistrz Europy w rajdach samochodowych.

Spotkanie było okazją do rozmów i czerpania wiedzy od przedstawicieli partnera strategicznego - PLATINUM ORLEN OIL, a także pozostałych partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, marek FILTRON, NEO Tools, Integra Software, Varta i Yamaha.

W tym roku odbyła się już XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty